Min bloggliste

fredag 26. mai 2017

Dokazi Shocking Watchtower Investments EXPOSED (Elders React)



Dokazi da kula ima akcije u industriji naoružanja, pornografije itd.

Možete pogledati ovaj video iako je na engleskom. Tu su slike o akcijama.

Možete isto pogledati OVAJ BLOG  gde on je označio imena firmi pa ispitajte ove firme na internetu ako nevjerujete.

PDF AKCIJE



Mi nemamo ništa da krijemo ???



Srela sam svjedoke kuline danas. Jedna od njih je bila moja prijašnja prijateljica. Kada sam im prišla nije mi ništa rekla, pravila se kao da me ne poznaje pa sam imala mali razgovor sa njima o tome što sam nedavno našla na jw org stranici.

Slika i tema o kojoj sam pričala je pod naslovom Ivan 12:6 Juda na mom blogu i možete čitati o tome OVDJE



Otpadnik - Dali ste dobili neke članove danas?

JS - Članove?

Otpadnik - Da.

JS -Da, možda možeš da zoveš to tako. Na svjetskoj bazi dobijemo 350 000 ljudi  svake godine.

Otpadnik  - Da, članova. Postanu član.

JS - Da, čovjek se kristi prvo nakon što je studirao nekoliko godina tako da čovjek zna šta radi.

Otpadnik  - Ok, znači čovjek mora da studira nekoliko godina ...

Js. - Pa dobro ne mora, nije to kao da ima neki zahtjev za određeno vreme ali mora čovjek da ima razumjevanje. Čovjek ide kroz jednu formu testova i postavljena su mu pitanja o centralnim učenjima iz biblije tako da se vidi ako ima razumjevanje biblije, i ako ide dobro onda može da se krsti. Tako da znaju u šta se upuštaju , nije to ono, haleluja...

Otpadnik  - Da, da ne bi se kajao posle?

JS - Ja sam jedan stari inženjer, i ja sam počeo da studiram kada sam bio 60 godina. Ovo je čista logika za mene. Tu se objasni odakle dolazimo, zašto smo ovdje, gde idemo. Mi propovjedamo u cjelom svetu i mi smo prezentirani u 250 zemlje i imamo literaturu na 800 jezika i može nas se naći na internetu.

Otpadnik - Da, mnogi su dobro obučeni u to da budu JS pre nego postanu članovi.

JS - Ne. Poučeni u bibliji.

Otpadnik - tako da ne kaju se posle?

JS - Da neki se pokaju, i oni su ljudi.

Otpadnik - Ali su potpuno svjesni pre nego idu u organizaciju, tako da znaju tačno što rade?
Pre nego se krste, znaju sve?

JS -  Da, vjeruju potpuno u to da postoji jedan stvoritelj.

Otpadnik  - Isto znaju sve o organizaciji , ne?

JS -  Da znaju to isto, kako funkcioniše, da.

Otpadnik - Sve?

JS - Da to malo varira, zavisi od memorije, osnovno ...

Otpadnik - Ja negovorim o memoriji nego ja govorim o otvorenošću ...

JS - Sve je otvoreno.

Otpadnik - o tome kako čovjek prezentira svoju organizaciju, to je ono o čemu ja govorim.

JS - Ako ideš na jw org možeš da ćitas sve o nama. Mi nemamo ništa da skrivamo.

Otpadnik - Da ja sam čitala i upravo zato pitam o članstvu jer pre 2 ili 3 dana čitala sam na jw org piše da čovjek može biti član kroz poziv. Čovjek može biti član samo kroz poziv.

JS- Oba svjedoka kažu veliko NE.

Otpadnik - Da, tu stoji ...

JS, moja prijasnja prijateljica - pokaži mi to.

Otpadnik-  Ja nemam internet na ovom mom telefonu .

JS moja prijasnja prijateljica - Ti možeš naručiti bibliski studij ali ti ne postaneš član.

Otpadnik - Ako ideš na internet i tražiš pod, tko je watchtower ili nešto tako , ja ne šječam se šta sam tražila, došla sam na tu stranu slučajno.

JS - Mi imamo protivnike koji pokušavaju da nas imitiraju ...

Otpadnik - Ne, ja sam bila na stranici jw org .

JS - Tu ima nekih koji se zovu witch tower.

Otpadnik - Ne, ja sam uzela sliku od toga što sam našla i stavila na internet tako da drugi mogu sami da pogledaju na stranici i uvjere se sami. Ja sam tražila neke druge stvari na jw org i slučajno naišla na taj članak.

JS - Uglavnom mi nemamo ništa da krijemo. Svi mogu da provjere i isto mogu se povući ako žele..

Otpadnik - bez da dobiju probleme ??? 

Js -  Mi nezovemo to ćlanstvo. Mi samo kažemo da smo jehovini svjedoci ili ne.

Otpadnik - Tu stoji, ćlan, na internetu.

Js - to je neka akademska diskusija. Mi na neki način jesmo članovi. Mi pripadamo jehovinoj organizaciji , mi pripadamo njegovom narodu. Mi vjerujemo, kako biblija kaže, da jehova če da preuzme moč nad zemljom. Mi smo njegov narod. Mi ne učestvujemo u politici niti ratu...

Otpadnik - ali ipak kula ima akcije u industriji naoružanja .

JS moja prijasnja prijateljica - hahahaha.

JS - Ne , ja nevjerujem u to.

Otpadnik- Čovjek lično može provjeriti na internetskoj stranici za porez u Americi.

JS - Ne, ja to nevjerujem.

Otpadnik - da imaju, to je pornografija filmovi, cigareter i ...

JS -  To nije istina što ti kažeš.

Otpadnik - Da, ja razumijem da je teško za tebe da prihvatiš to jer ja znam da ti vjeruješ u to što vjeruješ ..

JS -  Sada završimo ovaj razgovor. Dovidjenja.

Otpadnik -  Kako onda čovjek bude spašen prema bibliji ???

Js - Razgovor je završen. Dovidjenja.

Otpadnik - Dobro.



Kliknite na sliku da je povečate 




søndag 21. mai 2017

IVAN 12:6

JUDA







( Kliknite na slike da bi povecali )






























Ivan 10:8-10 Svi koliko ih god dođe prije mene lupeži su i hajduci; ali ih ovce ne poslušaše. 
Ja sam vrata; ko uđe kroza me spašće se, i ući će i izići će, i pašu će naći. 
Lupež ne dolazi ni za što drugo nego da ukrade i ubije i pogubi; ja dođoh da imaju život i izobilje. 






The changes Watchtower made…




I am not able to read through all blog and for that reason I'm not familiar with all of the content. I share the link for the sake of this article only and ask you to use your own discernment when reading through rest of the blog.






LINK TO WATCHTOWER INVESTIGATED UK




tirsdag 16. mai 2017

Tajna uputstva jezuita i četiri zavjete jezuita ,zakletve tajnosti 1680.



The secret instructions of the Jesuits, also the four vows of the Jesuits the oath of secrecy of 1680. 
Writen by ex jesuit 1517 i 1680 year. 



Ova knjiga je napisana od X Jesuita ( 1517 i 1680 godina. ) i tu je opisano kako se treba odnositi prema ljudima koji napuste Zajednicu ili dobrovoljno ili ako su nešto uradili što nije po volji Zajednice. Koko se Zajednica po svaku cjenu mora zaštititi i na koji način može se pudupreti rast Zajednice.  

Interesantno za mene je stalno ponavljanje rječi "Society" u ovoj knjizi jer sam večinu mojih godina u kuli sprovela u engleskoj skupštini i ova rječ "Society" je bila u mojoj glavi skoro svaki dan. 
Kula je isto sama rekla da je koristila katoličke manuskripte, Jesuite ,za prevod Novi Svet. 


Ja nisam u mogučnosti da sve prevedem od rječi do rječi iz ove knjige ali želim da pišem barem malo jer me je mnogo posjetilo na to što sam vidjela u kuli tokom mojih 20 godina u organizaciji a naročito su se mnoge stvari istakle i potvrdile nakon kada sam napustila kulin raj. Tek onda je zavjesa pala. Pitam se odakle kulini zakoni dolaze ? 

Mislila sam da pišem neke primjere o kojima ja znam i usporedim sa nekim djelovima teksta iz ove knjige ali pošto vjerujem da svi svjedoci kulini su iskusili mnogo stvari u organizaciji kao i ja, onda čitajuči ovaj tekst iz Jezuitske knjige shvatit če sami bez mojih primjera da, Bog nije iza mudrosti i znanja koje kula štampa. 

Znate svjedoci, i vi koji ste napustili organizaciju, neke slučajnosti, koje ste doživjeli nisu slučajnosti. Neke probleme koje ste doživjeli u Zajednici nisu nesavršenstvo ljudi kako obično oni vole da to predstave. 


Drugi razlog zašto stavljam ovaj tekst na moj blog je zelena knjiga " Organizirani da vršimo našu službu" 
Rekla sam pre da starješine ne vrše Božiju volju niti smiju da vrše Božiju volju nego kulinu i situacija u organizaciji je toliko zbunjujuča sada da više se ne prati ni kulin zakon. Veliki babel je postao od te organizacije i bitiče sve gore i gore sa vremenom. 


Lingvistika u ovoj knjizi je jako stara pa tako da možda zvuči čudno kada čitate. Ja sam pokušala da prevedem doslovno koliko god sam mogla iako ni moj srskohrvatski jezik nije perfektan. Možda če te morat da pročitate tekst više nego jedan put kako bi vam jasno bilo. Kliknite na sliku da je povečate. 


Budite oprezni da "znanje" iz ove knjige ne zloupotrebljavate jer nemojte se zavariti, Bog vidi sve. 




SLIKA 1 i 2. 


Nadređenici moraju pažljivo sačuvati ove privatne instrukcije i držiti ih u njihovom  vlastitom posjedovanju i komunicirati ih samo malom broju onih koji su od ispovedi , ali ovo mogu učiti neke koji nisu od naše ispovedi kada bez sumnje može se koristi za veliku prednost društva
Jer mnogi od ispovedi znaju tajne ,zato je Društvo, od svog početka, bilo oprezno da niko ko je svjestan tih tajni nemože se pridružiti  nikojem drugom vjerskom redu nego Carthusians ... 

Sa najvećom mogućom zaštitom  mora se voditi računa da ove upute ne padnu u ruke
stranima, jer zbog ljubomore na nas, oni mogu tumačiti ih sa zlokobnu svrhu; ali ako se to
desi ( ne daj Bože),  porecite da su to načela Društva, i neka to poricanje bude potvrđeno od strane naših članova, koji smo sigurni da neznaju ništa o tim načelima. 
                                                                           
                                                                         Slika 1

                                                           
                                                                        Slika 2






















SLIKA 7

Str. 20

Na koji način je potrebno djelovati kako bi sinovi i kćerke udovice prihvatiti religiju ili posvećeni život. 
Pošto je potrebno u ovom slučaju da majke djeluje čvrsto, mi moramo postupiti lagano; neka majki bude naloženo da nervira svoju djecu, čak i iz ranog detinjstva, sa
prekorima,kritikama itd, a posebno kada njihove kćeri su odrasle neka im budu odbijeni ukrasi i odjeće pogodne za njih, često želeči i tražeči od Boga da teže za vjerski život .....


Str. 21
... neka im bude dokazano i u javnim opomenama i u privatnom razgovoru kako je bolno ako se pobune protiv božanske struke ...

Naši ljudi moraju obezbjediti da takva omladina treba imati instruktore koji su priključeni  našem društvu, koji će ih stalno nadgledati i opominjati, ali ako oni nisu voljni onda određene stvari treba im se uskratiti , kao bi njihov život postao zamoran.
Neka njihova majka čini poteškoće porodice. 
Na kraju, ako se to ne može učiniti na povoljan način tako da oni svojevoljno uđu u društvo, onda ih pošaljite pod izgovorom studiranja, na udaljene fakultete Društva, a neka prime malu utehu od majke, ali neka to mamljenje bude korišteno od strane društva kako bi ta njihova ljubav mogla  se prenijeti na nas. 

                                                                       Slika 7 

































Slika  9

Str. 26.

...ako je potrebno dati razlog, njihovim roditeljima ili prelata crkve, zašto su odbačeni,  roditeljima neka se kaže da oni nemaju duh Društva...

2- Također oni koji okljevaju / ustručavaju se da argumentuju pravilno za društvo moraju se odbaciti, pa nek se rekne da je previše vezan za svoje mišljenje, a ako žele da daju razlog  za njihovo ponašanje pred provincijalcima, neka ne bude slušan, ali da bude primoran da u skladu sa uredbom, obavezuje se sve na slepu poslušnost.

3- Potrebno je uzeti u obzir, od početka njihovih mladih godina, koji napreduju najviše u ljubavi prema društvu, no oni kojih se smatra da imaju naklonost prema drugim naredbama, ili siromašnima, ili njihovim roditeljima mora ih se postepeno pripremiti za obustavu, na način koji je gore opisan jer vjerovatno oni neće biti od koristi.

Str. 27

Na koji način naši ljudi jednoglasno da se ponašaju prema onima koji su otpušteni iz Društva.


1- Pošto oni koji su otpušteni su barem svesni nekih tajni, te su tako često štetni Društvu,
Njihove pokušaje se stoga mora otklonuti na sledeči način: 
Prije nego što su otpušteni iz Društva, neka budu nagovoreni da obećaju napismeno da oni nikada neće ni pisati niti govoriti nešto što je štetno za društvo; istovremeno, neka starješine sačuvaju, u pisanom obliku, njihove zle sklonosti, nedostatke i razvrate, koje su sami nekada dali prema običaju Društva, za čišćenje savesti, sa kojim , ako bi bilo potrebno, Društvo može sa velikim i prelatima da spriječi njihove promocije. 

2 -  Neka bude odmah objavljeno kroz fakultete ko je odbačen i neka opšti uzrok njihovog otpuštanje bude preuveličan, kao naprimjer: ima neponizan um, neposlušan, manjka  ljubav za duhovne vježbe, tvrdoglav, samovoljan itd. a onda neka se od svi drugi zahtijeva da ne korespondiraju sa njim ni pod kojim okolnostima a ako je dotični spomenut od nekog stranca neka sve bude jednoobrazno rečeno,  da  Društvo ne odbacuje nikoga bez ozbiljnog razloga, kao što more izbaci leševe; i neka ovi uzroci budu oprezno insinuirani, on account of which we hate them, da bi odbacivanje njih bilo više prihvatljivo. 

3 - U privatnim opomenama mora se ubjeđivati da odbačeni  je jako turbulentan i stalno traži da se vrati i nesreća njihova mora da se preuveliča, koji nakon izlaska iz društva nastradaju jadno. 

4 - Također će biti potrebno da se suprotstave bilo koje optužbe, ( koje odbačeni uspije da uradi protiv Društva,) kroz autoritetne muškarace koji če svugdje proglasi da Društvo ne odbacuje nikoga bez važnih razloga niti odsječe zdrave članove što se može potvrditi  sa revnosti koje Društvo ima i na jedinstven način prikazuje za duše stranaca;


                                                                         Slika 9





Slika 10

Str. 28.

7 - ... ako nisu počinili ništa dostojno osude i ponašaju se na pohvalan način, onda
neka njihove vrline i djela za koje zaslužuju pohvale budu oslabljene (obezvrijediti) kroz  suptilne insinuacije i sumnjive izraze, sve dok ugled i povjerenje koje je povezano sa njima se smanji, jer je od najveće važnosti za društvo, da odbačeni, a posebno oni koji su  napustili svojevoljno, trebaju biti potpuno potisnuti. 

Str. 29.
8- Neka bilo koja nesreća ili nepovoljne okolnosti koje im se dogode odmah se objavi,  ...  ali među našim članovima neka to bude u svakom pogledu uradjeno na pretjeran način tako da i oni budi pod kontrolom. 



                                                                        Slika 10
































Ovdje još nekoliko slika koje nisam prevela ali si jako interesantne. 














Tko stoji gde?

Sveto pismo:
Otkrivenje 13:1 I stadoh na morski žal. I vidjeh Zvijer gdje iz mora uzlazi sa sedam glava i deset rogova; i na rogovima joj deset kruna, a na glavama joj ime bogohulno.


Novi svet - 13:1  I stao je na pijesku morskom. I vidio sam kako iz mora izlazi zvijer s deset rogova i sedam glava. Na rogovima je imala deset kruna, a na glavama hulna imena.





tirsdag 9. mai 2017

Djela 7:51 Tvrdovrati i neobrezanih srca i ušiju! Vi se uvijek opirete Duhu Svetome — kako vaši oci, tako i vi!





1 - Matej 23:14 Jao vama, knjižnici i farizeji! Licemjeri! Jer proždirete kuće udovičke, i to pod izlikom da dugo molite. Zbog toga ćete primiti strožu osudu.

Novi Svjet Prevod: Matej 23:14 ——



2 - Luka 2:33 A majka njegova i Josip divili su se tome što se o njemu govorilo.

Josip nije Isusov otac ali po kulinom velikom razumjevanju pisma jeste.
Novi Svjet Prevod:  Luka 2:33 A otac njegov i majka divili su se riječima izgovorenim o njemu.


3 - Kološanima 1:14u kome imamo otkupljenje krvlju njegovom — oproštenje grijeha.

Novi Svjet Prevod: Kološanima 1:14 po kojemu smo oslobođeni otkupninom — oprošteni su nam grijesi.




Jevrejima 4:12 Jer živa je riječ Božja, i djelotvorna, i oštrija od svakoga dvosjekloga mača; i prodire do razdiobe i duše i duha, i zglobova i moždine, te prosuđuje misli i nakane srca.











mandag 8. mai 2017

HARMAGEDON 



Pišem ovo odprilike kako se sjetim. Raspored govora može biti da nije ispravan  jer nisam uspjela da snimim razgovor, nisam očekivala da ču ih sresti.


Prišla sam svjedocima kule dok su stajali sa novi svjet literaturom.
Imali su časopise o harmagedonu. Ponudila sam im biblijski traktat ali naravno oni nisu to htjeli nego su mi ponudili njihovu literaturu. Pitala sam na koji način čovjek dobije mir sa Bogom? Rekla sam im da sam nedavno postavila to pitanje jednom drugom js i njegov odgovor je bio da čovjek  treba da bude dobar, iskren, ljubazan i tako dalje.

Svjedok kulin je rekao da če biti jako uzbudljivo vreme , vreme harmagedona. Rekla sam da zavisi kako mi razumijemo to, kako tumačimo Bibliju.  Za one koji če da moraju da idu kroz armagedon neče biti dobro.
Ako čitamo u pismu Solunjanjima možemo da vidimo da spašeni neče iči kroz veliku nevolju.

Ovaj jedan svjedok kulin promjenuo je temu.  Rekao je da on je pričao samnom pre. Ja se nesječam toga ali rekla sam da iako sam pričala sa njim nisam pričala sa njegovim kolegom.

Nakon kratkog vremena povukli su kartu " TI SI ISKLJUČENA NE"
Kula je promjenila svoj vlastiti zakon, rekla sam,  i napravila tako da tko god napusti organizaciju sada zove ga se isključenim. Kula želi da ocrni sve koji je napuste bez obzira koji je razlog. Ja sam pisala pismo da ne želim više da budem JS. Čovjek nemože da bude dio nečega što lažno uči i prekršava zakon.

Napustila sam ih i otišla u trgovinu ali nakon što sam se vratila nazad svjedoci kulini su tu još uvjek stajali i pitala sam  svjedoka dali zna tko su Jesuiti. On je rekao da zna tko su oni.  Rekla sam mu da NS prevod biblije je od Jesuita i da kula sama je to pisala u predgovoru.  Rekli su  da Isus je to što je naj važnije . Ja sam rekla da, ali, vi imate lažnog isusa, i TO JE PROBLEM.
Tu je naš razgovor završio.

LINK ZA PDF

Ja lično imam ovu bibliju i negde na mom blogu sam stavila video mislim ili slike. 

                                                 Kliknite na sliku kako bi je povečali.

























Ta karta " TI SI ISKLJUČENA "  može vjerovatno da funkcjoniše sa nekim x js ali ne samnom jer ja
znam kome sam vjerovala i to nije samoj sebi.  Kulina psihologija nema utjecaja na mene, žao mi je :(

Svjedoci u mom gradu gde ja živim imaju jednu predstavu u njihovu glavu zašto sam ja napustila kulu. Neznaju istinu.

Ja sam počela da gledam na internet zato što sam več pitala u molitvi Jehovu da li je kula njegova organizacija. Pisala sam malo o tome na mom blogu.  Prvu stvar koju sam našla na internetu je bilo njihovo članstvo u UN. Kada sam to vidjela ja sam vrištala od muke. Da, ja sam uzela jastuk sa mog kreveta, stavila moje lice i vrištala jer nisam htjela da moji susjedi čuju me. Tada sam odmah odlučila da što prije se isključim jer sam shvatila da kroz kulu sam navedena da budem dio sotonine organizacije. Dali je to tako svjedoci? Nisu li nas učili da UN je sotonina organizacija? Bog je imao pravo.


Kratko vrjeme nakon što sam napustila org. srela sam starješinu iz moje bivše skupštine i rekla sam mu o UN i kulino članstvo a on meni kaže " Pa nije to loše " Vidio je da sam se jako razljutila mada nisam nešto mnogo rekla ali moje lice je pocrvenilo od ljutnje. Zato je odmah otišao od mene.

Neko vrjeme nakon toga srela sam drugog starješinu kojeg znam iz betela. On je privremeno bio pokrajinski u mojoj bivšoj skupštin. On radi u betelu i odgovoran je za  izjave javnosti, novine, radio i drugo.   Prišla sam mu i počeli smo da pričamo i on kaže meni: čuo sam da si se vratila. Ja sam rekla ne, jer kula je bila član u UN. On je rekao da to nije istina, da on je provjerio i to su laži. Ja sam rekla nisu i da jedan drugi starješina mi je priznao da jesu bili član. Prvo laže o UN, drugo, jako dobro zna da niko nemože da izađje iz kule pa da se vrati tako lako. Moraš da sjediš negde u čošku dvorane i pohađjaš vjerno sastanke najmanje 3 ili 4 godine pre nego te puste nazad.
I tada sam se toliko razljutila na njegovo hladnokrvno laganje da mi je se vrtilo u glavi. Nisam se mogla smiriti pa sam otišla u trgovinu da gledam garderobu. I kupila sam si bluzu. Još uvjek je imam. Podsjetime na njega, ne prijatno sječanje.
Samo netko tko je dvouman kao kuline starješine može da uživa u kulinom ambientu. NE JA!
Tko treba da bude isklljučen ovdje? Ja ili ...



Isključen?

Kulin zakon je odlučio da promjeni definiciju isključen i to nije ništa novo. Kula mora stalno da se mjenja nabolje ne, da se usavršava i poboljšava. Jasnije su joj stvari s vremenom > :(

Pre 2005 godine ako neko odluči da neželi da bude svjedok / dio organizacije onda tako i navjeste na sastanku: " taj i taj dobrovoljno je se odvojio od skupštine "  ( str. 151. engleska knjiga, Organizovan da radi jehovinu volju. Godina štampanja  1983,1989. Ja nemam knjigu na našem jeziku. )

Ako neko je počinio greh zbog kojeg se nekaje, ( a  starješine su ti koji  procjene da li se osoba kaje dovoljno ili ne jer oni su Pomazane “zvijezde” isusove ) onda se izvjesti da je osoba isključena. ( str. 148, odlomak 2. Engleski. )

Nakon 2005 bez obzira da li je osoba napustila organizaciju ili počinila greh svi su generalizovani.

( Ta terminologija isključen podsjeti me na planove na kojim se radi da elektronski se sve plača a ako nisi u suglasnosti sa velikim bratom onda ti isključe RFD chip i nemožeš da kupiš ili prodaš ili uradiš bilo što. Svjedoci kulini su naučili na takav život, nije novost za njih. Nisam mu to rekla ali došlo mi na um sada kada pišem ovo )





Ove stavke sam htjela da im pokažem ali nisu mi dozvolili. 


Na koji način čovjek dobije mir sa Bogom? 
Isus je naš mir: 

Rimljanima 5:1 Opravdani dakle po vjeri, imamo mir s Bogom po Gospodinu našemu Isusu Kristu,

Efežanima 2:14 Jer on je mir naš, on koji od dvoga učini jedno i pregradu razdvojnicu sruši,
15 ukinuvši neprijateljstvo tijelom svojim — zakon zapovijedī s odredbama — da u sebi, uspostavljajući mir, od dvojice stvori jednoga novoga čovjeka
16 te obojicu u jednome tijelu kroz križ izmiri s Bogom, ubivši u sebi neprijateljstvo.
17 Dođe i evanđeljem navijesti mir vama daleko i onima blizu,
18 jer po njemu jedni i drugi imamo pristup k Ocu u jednome Duhu.

Kološanima 1:20 i po njemu, uspostavivši mir krvlju križa njegova, sa sobom po njemu izmiriti sve, bilo ono na zemlji ili ono na nebesima.



Vjernici neče iči kroz veliku nevolju nego nevjernici. 

1. Solunjanima 1:10 i iščekivali s nebesa Sina njegova kojega uskrisi od mrtvih, Isusa, koji nas izbavlja od gnjeva što dolazi.

1. Solunjanima 4:16-17 Jer sȃm Gospodin — na zapovijed, na glas arkanđela i na zvuk trube Božje — sići će s neba. I najprije će uskrsnuti mrtvi u Kristu,
17 zatim ćemo mi živi, preostali, zajedno s njima biti poneseni na oblacima u susret Gospodinu, u zrak. I tako ćemo svagda biti s Gospodinom.

1. Solunjanima 5:9 Jer Bog nas nije odredio za gnjev, nego za dobivanje spasenja po Gospodinu našemu Isusu Kristu,

Rimljanima 5:9 Mnogo ćemo se više dakle sada, kad smo opravdani krvlju njegovom, po njemu spasiti od gnjeva.




tirsdag 2. mai 2017

Fragmentiran um, slomljen um. 


Istina stoji na svojim nogama, ali laži trebaju se ponavljati i ponavljati.



Oni žele vaš um da bude fleksibilan, da prihvatite razne "istine" koje su lažne i tako vas čine dvoumnima baš kao što knjiga Jakova govori. Jakov 1: 8 čovjek duše dvolike, nepostojan na svim putima svojim. ( To je zato što ne išćete od Boga nego od kule )


Vjerujem da svi smo sjedili na sastanku mnogo puta i mislili se: dali je ovo tačno, dali je ovo istina? Dok smo sjedili na sastanku i slušali predavanje sigurna sam da mnogi bi sjetili  se stavaka iz biblije koji bi negirali to što predavalac na podijumu govori i mislili se: da li je ovo tačno? Jesu li oni sigurni?  Meni se desilo tako. Kada sam bila nova u " istini " ( nesječam se da li sam bila krštena ili ne )  jedan dan sjedila sam na sastanku i oni su rekli da Isus je došao nevidljivo u 1914. Mislim se ja: kako to, pa mnoge stvari trebaju da se dese pre nego on dodje drugi put. 

Kasnije u mom životu kao JS sjedila sam na sastanku i bila nesigurna o tome što se diskutuje. Sječam se da sam gledala lica prisutnih tražeči da ako mogu da vidim upitnik na nekom od njihovih lica ali svi su izgledali isto, svi su imali isti utisak na njihovo lice. Taj izgled lica je hipnoza. To shavatim sada kada gledam unazad.  




Obično bih uvjek pripremila sastanak ali nekoliko puta kada nisam, bila sam iznenadjena što sam čitala u kuli na sastanku. Isto i kada bih se pripremila pre sastanka, nekada nisam mogla da shvatim, razumijem to što pišu i mislila sam da če mi biti jasnije nakon što sam bila na studiju kule, ali ne. 

Čitam komentar jednog X JS gde piše da njegova žena nečita bibliju kada se priprema za sastanak nego samo čita kulu i onda se mislim : pa i ja sam tako nekada radila jer nekako odustaneš od čitanja biblije sa kulom jer nevidiš kako se tekst u studijskom članku slaže sa time što oni pišu. Nije ni čudno da ona ne čita bibliju. 



Puče moj.

Otkrivenje 18 :4 I čuh drugi glas s neba gdje govori: »Izađite iz nje, puče moj, da ne budete suzajedničari grijeha njezinih i da ne primite od njezinih pošasti!
5 Jer njezini grijesi dopriješe do neba i spomenu se Bog zločina njezinih.

2 Korinčanima 6: 16 A kakav sporazum hram Božji s kumirima? Jer vi ste hram Boga živoga, kao što reče Bog: Prebivat ću u njima i hoditi među njima; i bit ću njihov Bog, a oni će mi biti pukom.
17 Zato izađite isred njih i odvojite se, govori Gospodin, i nečistoga se ne dotičite — i ja ću vas primiti.
18 I bit ću vam otac, i vi ćete mi biti sinovi i kćeri, govori Gospod Svemogući.


Ovo je svjedočanstvo Božije.

1 Ivan 5:11 A ovo je to svjedočanstvo: Bog je nama dao život vječni, i taj je život u Sinu njegovu.
12 Tko ima Sina, ima život; tko nema Sina Božjega, nema života.

Heb. 8:11 I nitko više neće učiti bližnjega svojega, i nitko brata svojega govoreći: ‘Spoznaj Gospoda!’ Ta svi će me poznavati, od najmanjeg do najvećeg.

Jeremija 31:34 I nitko više neće učiti bližnjega svojega, i nitko brata svojega govoreći: ‘Spoznajte Gospoda!’ Ta svi će me oni poznavati, od najmanjeg među njima pa do najvećeg od njih«, riječ je Gospodnja, »jer ću oprostiti njihovo bezakonje i grijeha se njihova neću više spomenuti.«

Ivan 14:26 A Utješitelj, Duh Sveti, kojega će Otac poslati u moje ime, on će vas poučavati o svemu i podsjetiti vas na sve što vam rekoh.


Jevanđelje:
Djela 16:30 Izvede ih van i kaza: »Gospodo, što mi valja činiti da se spasim?«
31 A oni rekoše: »Uzvjeruj u Gospodina Isusa Krista, i spasit ćeš se — ti i dom tvoj!«

1Kor. 15:1 Obznanjujem vam, braćo, evanđelje koje vam navijestih, koje i primiste, u kojem i stojite,
2 po kojem se i spasavate — ako držite riječ koju sam vam evanđeljem navijestio, osim ako uzalud uzvjerovaste.
3 Jer predadoh vam ponajprije ono što i primih, da Krist umrije za grijehe naše po Pismima,
4 i da bȋ pokopan i da bȋ uskrišen treći dan po Pismima,

Obećanje/uvjerenje:
Ivan 5:24 Zaista, zaista, kažem vam: Tko sluša moju riječ i vjeruje onomu koji me posla, ima život vječni; i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život.

1 Ivanova 5:13 Ovo napisah vama koji vjerujete u ime Sina Božjega, da biste znali da imate život vječni i da biste vjerovali u ime Sina Božjega.
























lørdag 22. april 2017

Iz kulinog godišnjaka.



*** yb08 str. 200-201 Rusija ***

Isljednik me duhovno ojačao





PAVEL SIVULJSKIJ
ROÐEN: 1933.
KRŠTEN: 1948.

KRATKA BIOGRAFIJA: Često je bio podvrgavan ideološkom preodgajanju. Danas služi kao starješina u jednoj ruskoj skupštini.

  GODINE 1958. bio sam uhapšen zbog vjerske aktivnosti. Policajac koji me dopratio do vlaka rekao mi je: “Pogledaj svoju ženu posljednji put jer je više nikad nećeš vidjeti.”

  U Irkutsku su me stavili u posebnu ćeliju koja je bila toliko mala da se u njoj moglo samo stajati. Nakon toga sam šest mjeseci proveo u samici prije nego što sam dospio na sud. Tijekom ispitivanja koja su se vršila noću isljednici su na svaki mogući način pokušavali potkopati moju vjeru u Bibliju i pouzdanje u Božju organizaciju. Kao Jehovinog svjedoka optužili su me za ilegalno djelovanje. Iako su ponekad pribjegli nasilju, njihova je glavna metoda uglavnom bila vršenje ideološkog pritiska. Usrdno sam molio Jehovu neka mi dade snage da ne pokleknem. On je uvijek bio uz mene.
  Tijekom rutinskog ispitivanja isljednik me pozvao u svoj ured i rekao mi: “Sad ćemo ti mi pokazati što tvoja organizacija radi, pa ćeš vidjeti je li to Božje djelo ili nije!”

  Gledajući me netremice, rekao je: “Ove je godine na vaš kongres u New Yorku došlo 253 000 ljudi, a održali ste ga na dva stadiona. Razmisli malo o tome što je sve potrebno da bi se održao tako velik skup, pa će ti biti jasno da se to ne može ostvariti bez podrške CIA-e. Kongres je trajao osam dana. Delegati su došli iz raznih zemalja, a doputovali su avionom, vlakom, brodom i drugim prijevoznim sredstvima. Može li se sve to postići bez podrške vlasti? Tko može platiti najam takvih ogromnih stadiona za osam dana kongresa?”

  Isljednik je stavio gomilu fotografija na stol. Na jednoj od njih vidio sam kako delegati u živopisnim narodnim nošnjama radosno grle jedni druge. Na jednoj drugoj bio je brat Knorr koji je držao govor. Bilo je i fotografija krštenja i brata Knorra koji je onima koji su se krstili davao knjigu “Neka se vrši volja tvoja na Zemlji”. Mi nismo dobili tu knjigu, ali kasnije smo saznali za nju putem Stražarske kule. Gledajući me u oči, isljednik mi je rekao: “O čemu govori ta knjiga? O kralju sjevera i o tome što će se njemu dogoditi. Kako bi Jehovini svjedoci mogli takvo što organizirati sami od sebe? Mi znamo da na vaše skupove dolazi američka vojska da bi od vas učila kako organizirati vojne manevre. Znamo i da je jedan milijunaš donirao veliku svotu novca kako bi financirao održavanje tog kongresa. A milijunaši ne daju novce samo tako!”

  Isljednik nije mogao ni zamisliti kako sam se osjećao kad sam to čuo. Imao sam osjećaj da sam bio na tom kongresu, iako ni nos nisam pomolio iz zatvora. To mi je dalo novu snagu. Tako mi je trebalo takvo što! Jehova me na poseban način obilno blagoslovio. Bio sam spreman suočiti se s daljnjim kušnjama





Neka misle da su progonjeni zbog vjere. 



Ovdje je ustvari opisan jedan psiholoski program koji je korišten kako bi  ojačao vjeru u organizaciju ovog JS a tako i vjerne čitatelje ovog godišnjaka. 

Indukovano ili ojačano ponašanje. ( induced and reinforced behavior )

























torsdag 20. april 2017

SPISAK



Zašto ste vi na spisku medju ostalim svjetskim religijama?


Da li ste kulin produkt i oni su vas prodali UN ? Kulino članstvo u UN nije samo bezazlena slučajnost.

Ova organizacija ( URI )  ima isti model kao kula, dobrovoljni rad za dobrobit svih tako da svi možemo da uživamo u raju na zemlji.  Idemo svi u LALALALA zemlju.

Telefonirajte ovu organizaciju i pitajte ih zašto su JS na spisku " UJEDINJENIH RELIGIJA INICIJATIVA "























( kliknite na sliku da je povečate )

STRANICA OVDJE

ČLANOVI VIJEĆA OVDJE


mandag 3. april 2017

lucifer se predstavio kao bog jehova i vi ga slušate, dajete mu suglasnost , pristanak.






( Da nebi bilo nesporazuma, ja skrečem pažnju na to da ovaj članak je pisan od mene, moje mišljenje i zakljuci. Ja nisam prevela Kimin dialog nego samo to o čemu se radi ali predavanje sa Giliad škole je prevedeno u potpunosti. Prevela sam par rečenica iz videa i to ču da označim sa CRVENOM BOJOM. )


Tu se savjetuje misisonare na Giliad školi.  Savjetuje ih se da vide oblak i prate oblak.  ( taj broadcast može se vidjeti na jw internet stranici )

Kim, koja je napravila ovaj video , usporedjuje to sa informacijama koje su dostupne svima na internetu o transhumanizam ( transhumanism ) i naslov za video je dala: " DA LI KULA STRAŽARA IMA ZAVJERU SA GLOBALISTIMA ? - OBLAK".

Jedan dio te tehnologije je da stvore sintetičku telepatiju.  To već postoji iako mnogi ljudi neprimjete to. Jedan razlog zašto nas špricaju  svaki dan iz aviona je nano tehnologija. To sve možete da nadjete na internetu.  Teknologija se predstavlja kao za dobrobit čovječanstva ali pravi razlog je da bi se čovječanstvo dovelo pod totalnu kontrolu, da se oduzme slobodna volja.


U videu, Kim je stavila informacije od Alex Jones i David Icke.  Alex Jones isto kaže da Bog kontrolira ovaj oblak. David Icke kaže da do godine 2030 ljudski mozak će biti kroz tehnologiju priključen na oblaku.

Ja znam da te informacije su tačne što se tiče teknologije ali nepreporučujem ovu dvojicu ljudi jer  Alex Jones kaže da je kriščanin ali nije a David Icke je vjernik u new age duhovnost koja je naravno antikrisčanska.
( linkove za vide o teknologiji možete nači ako idete direktno na Kimin YT kanal. Ona je pisala to ispod videa )


Čak i ako ta tehnologije ne postoji, same izjave u ovom govoru, od strane kule, su zastrašujuće nama koji smo izbjegnuli hipnozu kulinog tornja. Meni je sasvim očigledno da oni imaju Bog  kompleks. Naravno tu ima i drugih elemenata.

Moje pitanje JS je: Gde u Svetom Pismu stoji da mi moramo sljepo poslušni biti nekoj organizaciji koja tvrdi da je izabrana od Boga kao JEDINI kanal komunikacije?
Ustvari sasvim suprotno od toga što toranj kulin zahtjeva je rečeno vjernicima u pismu. Mi smo upozoreni od Isusa Krista, Pavla i mnogim mjestima u Bibliji piše na jedan ili drugi načina da moramo da oprezni budemo, da provjerimo i da ne vjerujemo svakom.




1 Ivanova 4:1 Ljubljeni, ne vjerujte svakom duhu, nego provjeravajte duhove jesu li od Boga
jer mnogi su lažni proroci izašli u svijet.




1 Solunjanima 5:21 Sve ispitujte, dobro zadržavajte!



Djela 17:11  .. su danomice istraživali Pisma, je li to tako
Pa ako se Pavle smije provjeravati ZAŠTO NE kula???
Trebamo da vjerujemo Pavlu i provjerimo kulu. 


Titu 1:3 3 a u svoje vrijeme očitova riječ svoju propovijedanjem koje je meni povjereno ...
Da li se učenja kulina poklapaju sa Pavlovim propovjedanjem? NE!!! Čitajte bibliju pa če te se uvjeriti sami. 
Molite se za razumjevanje pa če te se uvjeriti. 



2 Timotej 4:4 i uho će od istine odvraćati, a priklanjati se bajkama.


Marko 13:21 I ako vam tko tada rekne: ‘Evo Krista ovdje!’ ili: ‘Eno ga ondje!’( kula pod vodstvom Kristovim ili 1914 Krist došao nevidljivo ) 
 — ne povjerujte!


Luka 21:8A on reče: »Pazite da ne budete zavedeni! Jer mnogi će doći u moje ime govoreći: ‘Ja sam Krist’,( pomazanik ) i: ‘Vrijeme se približilo!’ 
Ne idite dakle za njima.



Mnogi ljudi su zavedeni u organizovanoj religiji i svi idu ka jednom te istom cilju. Vjerujte što Biblija kaže o zadnjim danima i prepoznačete lažne učitelje.

Ako poslušno sledite upute dane od kule u njihovoj školi onda dajete suglasnost , pristanak princu zraka. Da, jako je ozbiljno.


Na osnovu istraživanja koje sam radila nekoliko godina i mojih osobnih iskustava ja vjerujem da SVE organizovane religije su podložne eksperimentima za kontrolu uma. Tu ima ogroman obim informacija, činjenice koje možete nači na internetu ili bibliotekama.

Vjerovatno ste čuli o Hram naroda, Džonstaun sekti  (jonestown and heaven's gate cult ) Ako ispitate to vidječete da CIA je bila iza toga i mnogih drugih užasnih zlodjela kaja još uvjek radi.  Znam da neki če misliti da ja pretjerivam ali sami možete provjeriti informacije.  Razlog za to je totalna kontrola ljudi.



Vi se nalazite u ovakvoj situaciji: 

Niste svjedok za Jehovu nego antikrisa.

Niste spašeni dok god gledate ili se oslanjate na vaša dobra djela i članstvo u religiji da bi bili prihvatljivi Bogu a ne na žrtvu koju je Isus učinio da bi  svi koji vjeruju spasli se.

Vi idete u pravcu novog svetskog poretka, religije new age. ( zato i traže od vas da im vjerujete i nepostavljate pitanja )

Kraljevstvo za koje vi tako uporno i vredno žrtvujete se je kraljevstvo antikrista.
Kula je uvjek od početka radila za antikrista, sa ciljem antikrist kraljevstvo na zemlji.

( Titu 1:14 da se ne priklanjaju židovskim bajkama i zapovijedima ljudi koji se odvraćaju od istine. )
Predali ste se čoveku a ne Bogu. ( " Negledajte ljude koje Jehova koristi. Gledajte oblak " )










Ovdje sledi prevod videa škole Giliad. 


Od 05:03 min.
... i oni su znali da je Jehova taj koji ih je usmeravao.
Vi ste primjer onih koji vide oblak.
Vi znate da je Jehova u potpunoj kontroli a ne nesavršeni ljudi koje on koristi.
Nama ljudima obićno promjene su teške kao što ste čuli iz komentara našeg dragog brata Morris.
Ali Jehovini ljudi od dana Abrahamovog do naših dana su vidjeli da moramo da budemo  skromni, fleksibilni i poslušni.
Moramo održati duhovnu viziju, moramo da vidimo oblak. Psalam 78:14 nas podsjeća da je Jehova taj koji koristi oblak.


Od 09:13 min.
Razmislite..
Tokom puta kroz pustinju Jehova je možda premestio oblak u sred noći
i njihova lokacija možda nije se činila logična od strane ljudskog aspekta.
Zašto bi Jehova učinio nešto tako? Ne znamo.
Može biti da je mogao da vidi kretanje kampova neprijatelja Izraelovih. Šta god je slučaj.
Važno je da oni bi se odzvali odmah. Svi mi danas treba da vidimo oblak dok se približavamo velikij nevolji.
Sada je pravo vreme kada trebamo da poslušni budemo i ne zapitkujemo zašto su napravili tu odluku.
Kao što je jedan putujući nadglednik rekao: Nemojte stavljati znak pitanja gdje Jehova je stavio tačku.
Vi dragi učenici ste već pokazali brz odziv ka pravcu koji Jehovina organizacija obezbjeđuje.
Molim vas da to činite više u potpunosti i u mjeri u kojoj radite Jehova će nastaviti da vas blagosliva.
Negledajte ljude koje Jehova koristi. Gledajte oblak i tako svi da činimo isto.


JS probudite se!


kulin isus NIJE MOJ ISUS! 

torsdag 23. mars 2017

RUSIJA


5 aprila pocinje sudski spor u Rusiji protiv KULE LAZARA.

Vodece tjelo kaze da su progonjeni i smatrani kao ekstremisti i kriminalci u Rusiji.  Ruska federacija, Ministarstvo pravde, smatra njihovu religioznu organizaciju kao ekstremisti i kriminalci. Zato vodece tjelo trazi od JS da pisu pisma ministarstvu pravde u Rusiji.

“Čitanje Biblije, pjevanje i molitva sa suvjernicima nikako ne može biti kazneno djelo”, rekao je gospodin Semonian". ( kopirano sa jw stranice )
JS, mi svi znamo da to nije tako jednostavno.


Dok kula trazi od svojih svjedoka da joj pomognu, predlog je postavljen ovdje u video da otpadnici  isto posalju pismo ili e-postu sa razlozima zasto kula strazara zasluzi zabranu.
Ako zelite to mezete i vi da uradite. Ako niste svjedok i nikada to niste bili ali razumijete koliko ova organizacija je unistila zivote ljudi molim vas i vi mozete napisati par rjeci i poslati to kao e-postu naprimjer.


Kuli nije stalo do JS nego do materialne stete koja ce im doci ako njihova stamparska firma bude zatvorena.


Zao mi je za jadne svjedoka koji nerazumiju situaciju i oni su ti koji ce patiti ali molim se Bogu da on koristi ovu situaciju da ih probudi i trzne iz sna, hipnoze i začaranja kulinog. ( galacanima 3:1 )


1 Petrova 3:17 Ta bolje je trpjeti — ako je to volja Božja — čineći dobro nego čineći zlo.
Taj stih nemoze se primjeniti kuli jer ona nije Bozija organizacija i necini dobro zbog kojeg pati nego zlo. Bog nema organizaciju.
Medjutim sledeci stih ih jako fino objasnjava.
Judina 1:10 A ovi pogrđuju ono što ne znaju; a što po naravi, kao nerazumne životinje, poznaju, u tome se raspadaju.
11 Jao njima! Putem Kainovim pođoše i zabludi se Bileamovoj za plaću odaše i u pobuni Korahovoj propadoše.
12 Oni su ljage na vašim agapama; kad se goste s vama, bez straha sami sebe napasaju; oblaci bezvodni koje vjetrovi raznose; stabla kasnojesenska, besplodna, dvaput umrla, iskorijenjena;
13 bijesno morsko valovlje što ispjenjuje svoje sramote; zvijezde lutalice za koje se čuva mrkla tama dovijeka.

OVdje informacije za adrese gde pismo mozete poslati ako zelite.
Moskva i st. Petersburg. Posaljite email obadvjema.

  St Petersburg:
        E-mail – pr@ksrf.ru     Fax  +7 812 404-34-59

        Yulia ANDREEVA – head of the office
        Phone +7 812 404-31-58
   
        Maria MAVRINA
        Phone +7 812 404-31-68

Moskva:
        E-mail – prsl@ksrf.ru        Fax +7 495 606-19-82
   
        Natalia AVDEVICH
        Phone +7 495 606-68-41
        Phone +7 495 606-19-82

onsdag 22. mars 2017

RESEARCH ON JEHOVAH'S WITNESSES


Free Online Books - JW Files



LINK TO FREE ONLINE BOOKS - JW FILES






KULA STRAHA KAŽE NE !!!



IVAN 6:53-58

53 Tada im Isus reče: »Zaista, zaista, kažem vam, ako ne jedete tijela Sina Čovječjega i ne pijete krvi njegove, nemate života u sebi.
54 Tko jede moje tijelo i pije moju krv, ima život vječni; i ja ću ga uskrisiti u posljednji dan.
55 Jer tijelo je moje uistinu jelo i krv je moja uistinu piće.
56 Tko jede moje tijelo i pije moju krv, ostaje u meni i ja u njemu.
57 Kao što je mene poslao živi Otac i ja živim zbog Oca, tako će i onaj koji mene jede živjeti zbog mene.
58 Ovo je kruh koji je s neba sišao. Ne kao mȁna koju jedoše oci vaši i pomriješe. Tko jede ovaj kruh, živjet će dovijeka





Witnesses for Jehovah PDF



PDF LINK - watchtowerdocuments.org



































torsdag 16. mars 2017

Kipovi

Gledam JS, gdje ja živim, kako stoje kod svojih kolica sa literaturom i mnogo me podsjete na kipove u Grčkoj. Samo stoje, ništa ne rade. Samo stoje.  Ljudi prolaze pored njihovih kolica i ništa se ne dešava. Samo stoje i čekaju da njima se neko obrati.
Jadni ljudi. Stroga kontrola uma.







søndag 12. mars 2017

 the ELDERS on the receiving end of a "Judicial Committee"  


JW's March 9 2017- Royal Commission- Morning Session
Australian Royal Commission- Jehovah's witnesses- Study 54














I don't endorse this sight, just share article about court case. 




torsdag 2. mars 2017


Izaija 9:16 Jer oni koji vode taj puk, oni ga zavode, a oni koji im se vodit’ daju, oni će propasti.




Propovjednik 1:9 Što je bilo, to će biti; i što se činilo, to će se činiti; i ništa nova nema pod suncem.